O tym, kiedy powinnaś zacząć stosować profilaktykę przeciwżylakową? 0
O tym, kiedy powinnaś zacząć stosować profilaktykę przeciwżylakową?

Ty też zastanawiasz się czy TO jest ten moment, abyś rozpoczęła stosować profilaktykę przeciwżylakową? A może odpychasz od siebie tę myśl, bo Twoim zdaniem jest na to zdecydowanie za wcześnie? W artykule odpowiadamy na bardzo ważne pytanie, czyli kiedy tak naprawdę warto zacząć stosować profilaktykę przeciwżylakową. Przeczytaj, by nie mieć już wątpliwości.

 

Profilaktyka przeciwżylakowa – co to tak naprawdę jest?

Profilaktyka przeciwżylakowa to nic innego jak zapobieganie żylakom. Można to robić na kilka sposobów. Dwa z nich, jako marce Veera, są nam szczególnie bliskie, a jednocześnie oba z nich są bardzo skuteczne. Zwłaszcza wtedy, gdy połączy się je w całość. To ćwiczenia na nogi, o których m.in. pisaliśmy TUTAJ oraz noszenie rajstop, pończoch lub podkolanówek ze stopniowanym uciskiem. Każdy z tych sposobów praktycznie tak samo zapobiega żylakom – chodzi o poprawę krążenia w nogach, które gdy jest nieprawidłowe może doprowadzić do pojawienia się żylaków.

 

Czy to czas, aby zacząć profilaktykę przeciwżylakową?

1. W ostatnim zdaniu, wskazaliśmy już jeden z powodów, kiedy warto rozpocząć profilaktykę przeciwżylakową – wtedy, gdy jesteś świadoma, że masz problemy z krążeniem w nogach. Jeśli nie masz pewności, że borykasz się z takim problemem, to już wymieniamy objawy, po których możesz poznać, że krążenie w Twoich nogach może być zaburzone. To głównie ból nóg, ciężkość, odczuwane zmęczenie, opuchnięcia czy obrzęki. Najczęściej pojawiają się wieczorem, po całym intensywnym dniu. Może być też tak, że nieustannie odczuwasz takie dolegliwości w swoich nogach – wtedy jest to znak, że z tym krążeniem nie jest najlepiej i warto wdrożyć profilaktykę przeciwżylakową, aby poprawić krążenie i zapobiec pojawieniu się żylaków. Więcej o tych objawach i ich znaczeniu możesz przeczytać w artykule ,,Naturalny i nienaturalny ból nóg’’.

 

2. Żeby nosić rajstopy, pończochy czy podkolanówki kompresyjne nie musisz mieć konkretnego wieku. Zazwyczaj Panie około 20-25 lat, a nawet około 30 lat uważają, że profilaktyka przeciwżylakowa jest zarezerwowana dla Kobiet dojrzałych w wieku np. 40 lat. To nieprawda, dlatego że profilaktyki przeciwżylakowej nie dopasowuje się do wieku, a do problemu. Są Panie, które w wieku 24 lat mają problem z krążeniem w nogach i wtedy powinny rozpocząć profilaktykę przeciwżylakową, a są Panie w wieku 45 lat, którym dopiero takie problemy zaczynają doskwierać.

 

…wtedy jest już za późno na profilaktykę przeciwżylakową

Już wiesz, kiedy jest odpowiedni czas na rozpoczęcie profilaktyki przeciwżylakowej. Niestety ta ,,odpowiednia pora’’ może bezpowrotnie minąć i zanim się obejrzysz, na swoich nogach zobaczysz żylaki. Teraz posłuchaj – jeśli masz już żylaki, niestety na profilaktykę przeciwżylakową jest już za późno. Dobrze wiesz, że profilaktykę stosuje się po to, aby czemuś zapobiec, także pamiętaj o tym, gdy będziesz odkładać decyzję o noszeniu kompresyjnych rajstop, pończoch i podkolanówek na później.

 

Wasze inne obawy związane z profilaktyką przeciwżylakową

Wiele z Was pisze, że obawia się nosić rajstop, pończoch czy podkolanówek ze stopniowanym uciskiem, ponieważ jest to wyrób medyczny, który chyba nie jest kobiecy. Absolutnie się z tym nie zgadzamy! Widziałaś produkty kompresyjne Veera, które zostały zaprojektowane tak, aby nie tylko dbały o zdrowie nóg. Produkty Veera dbają też o Twoje piękno. Rajstopy, pończochy i podkolanówki Veera mają silną strukturę dzięki czemu modelują nogi i wyszczuplają całą sylwetkę; pończochy Veera posiadają seksowną koronkę, a materiał wszystkich naszych produktów jest bardzo elegancki i kobiecy 😊

 

Zadbaj o swoje nogi już dzisiaj. Obiecujemy, że dotrzymamy Ci kroku!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl