Kompresjoterapia – sposób na zdrowe i piękne nogi 0
Kompresjoterapia – sposób na zdrowe i piękne nogi

Co to jest kompresjoterapia?

Kompresjoterapia (terapia uciskowa, terapia stopniowanym uciskiem) to nic innego, jak stosowanie uciskowych rajstop, pończoch i podkolanówek. Takie produkty nazywają się kompresyjnymi i posiadają stopniowany ucisk. Systematyczne noszenie produktów uciskowych może być skutecznym sposobem na to, aby zadbać o zdrowie i piękno nóg, czy też po prostu – na poprawienie ich kondycji zdrowotnej. Poprawa zdrowia nóg, w przypadku kompresjoterapii, dotyczy poprawy krążenia krwi oraz profilaktyki przeciwżylakowej.

 

Zalety i korzyści kompresjoterapii

Kluczową korzyścią systematycznego noszenia rajstop, pończoch czy podkolanówek kompresyjnych jest skuteczna poprawa zdrowia i piękna nóg. Głównie jeśli chodzi o poprawę krążenia czy też profilaktykę przeciwżylakową. Otóż stopniowany ucisk sprawia, że krew jest przepompowywana w kierunku do serca, czyli tak jak naturalnie powinno być. Zaburzenie prawidłowego krążenia może być przyczyną pojawienia się żylaków, dlatego też kompresjoterapia odgrywa tak istotną rolę w ich zapobieganiu. Dzięki takiemu działaniu, terapia uciskowa poprawia komfort i jakość życia. Ta poprawa jest zauważalna praktycznie od pierwszego noszenia produktów uciskowych. Nogi przestają boleć, puchnąć, nieprzyjemnie szczypać – od razu odczuwamy ulgę i lekkość nóg.

 

Dla kogo jest kompresjoterapia?

Kto zatem powinien zdecydować się na kompresjoterapię? Produkty ze stopniowanym uciskiem mają różne stopnie ucisku – można wybrać np. rajstopy z wyższym stopniem ucisku (Veera Medyczna), które są dedykowane dla osób cierpiących na przewlekłe problemy z krążeniem, dokuczliwymi dolegliwościami związanymi z powstawaniem żylaków, czy też dla osób po operacjach związanych z nieprawidłowym krążeniem. Z kolei produkty kompresyjne z linii Veera Profilaktyczna, są zalecane osobom, które nie mają problemów z żylakami, ale na koniec dnia odczuwają nieprzyjemne objawy związane z zaburzonym krążeniem – ból nóg, zmęczenie, opuchnięcia, ciężkość.

 

Jak rozpoznać dobre produkty kompresyjne?

Decydując się na produkty kompresyjne warto pamiętać o dwóch najważniejszych cechach, które taki produkt powinien posiadać. To przede wszystkim stopniowany ucisk potwierdzony testami klinicznymi, dzięki czemu masz pewność, że produkt jest medyczny i działa leczniczo. Druga cecha to zaznaczone palce i pięty, dzięki czemu zawsze prawidłowo założysz produkt, a on będzie mógł dbać o Twoje nogi. Rajstopy, pończochy i podkolanówki Veera posiadają stopniowany ucisk testowany klinicznie, a także mają zaznaczone palce i pięty. Dodatkowo mają inne cechy, które sprawiają, że ich noszenie jest jeszcze bardziej przyjemne i działa zdrowotnie na nogi. Są to:

- technologia plastra miodu, która sprawia, że produkty Veera są odporne na puszczanie oczek

- obecność jonów srebra, które zapewniają poczucie świeżości i higieny

- właściwości wyszczuplające i modelujące całą sylwetkę

 

Mamy nadzieję, że rozjaśniliśmy Ci temat kompresjoterapii i nie jest dla Ciebie już taki obcy :)

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl