Ucisk ma znaczenie! 0
Ucisk ma znaczenie!

Właściwy dobór ucisku to podstawa! Czy wiesz, jak prawidłowo go dla siebie dobrać?

Zacznijmy od początku 😉 Stopień ucisku rajstop określany jest za pomocą ciśnienia wyrażanego w mm słupka rtęci. Produkty marki Veera posiadają trzy główne rodzaje ucisków:
- 8-12 mmHg (40 DEN)
- 13-17 mmHg (70 DEN)
- 18-21 mmHg (140 DEN)

Dla osób, które zauważają u siebie pierwsze objawy zmęczenia i ciężkości nóg, a także w przeważającej mierze mają siedzący tryb życia powinny nosić produkty profilaktyczne o ucisku 8-12 mmHg. Po drugi stopień kompresji tzn. 13-17 mmHg powinny sięgnąć osoby, które spędzają dzień w pozycji stojącej i zauważają u siebie bolące i spuchnięte kostki pod koniec dnia. Ucisk 18-21 mmHg (czyli już pierwsza klasa ucisku) jest zalecany u osób, które mają widoczne problemy z krążeniem, takie jak pajączki, żylaki, pękanie naczynek, ciągły ból nóg nieustępujący nawet po przespanej nocy.

(…) mam pracę stojącą przez co moim nogom zdarza się cierpieć. Po przestanym dniu ulgę przynosiła mi maść z kasztana, ale po chwilowym ukojeniu ból wracał. Aktualnie kremidło poszło w odstawkę, bo z pomocą przyszły rajstopy uciskowe Veera. Byłam ich ciekawa, ale szczerze to nie spodziewałam się po nich zbyt wiele. Rajty jak rajty c'nie? Zaskoczyły mnie w najlepszy z możliwych sposobów! Pierwszy raz od rozpoczęcia pracy nie bolały mnie nogi! Z ręką na sercu mogę polecić markę Veera każdemu kto spędza 8h + dziennie na stojąco, a także tym, którzy szukają rajstop niezniszczalnych. 

- @dariagozdz

Poza produktami profilaktycznymi, marka Veera posiada w swojej ofercie linię produktów o jeszcze większym ucisku, określanym jako medyczny (Veera Forte oraz Varisan). Mowa o II i III klasie ucisku - odpowiednio 23-32 mmHg oraz 34-46 mmHg. Produkty te są przeznaczone dla osób mających już poważniejsze problemy żylne i stosowanie ich wymaga uprzedniej konsultacji lekarskiej.

Noszenie produktów kompresyjnych polepsza krążenie, zmniejsza średnicę żył, poprawia wydolność zastawek żylnych, a także zapobiega zaleganiu krwi w istniejących już żylakach. Bardzo ważne, aby profilaktykę zacząć odpowiednio wcześnie, jak tylko dostrzeże się niepokojące symptomy. Należy również pamiętać, że zawsze powinno się dopasować dany produkt do indywidualnych potrzeb. Tylko właściwe dobranie produktu zapewnia skuteczność.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl