Pierwsze objawy żylaków – jak je rozpoznać? 0
Pierwsze objawy żylaków – jak je rozpoznać?

Bardzo często pierwsze objawy żylaków są lekceważone lub też wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, co jest tym ich pierwszym objawem. Właśnie dlatego zgromadziliśmy główne objawy żylaków, aby każdy mógł jak najwcześniej zdiagnozować ewentualny problem ze zdrowiem swoich nóg już na wczesnym jego etapie. W artykule wyjaśniamy też po krótce czym są żylaki oraz proponujemy rozwiązania skuteczne w profilaktyce przeciwżylakowej, które warto wdrożyć już w pierwszych objawach żylaków.

 

Żylaki to choroba, a nie kwestia estetyki

Zanim przybliżymy pierwsze objawy żylaków, chcemy po krótce wyjaśnić czym w ogóle są żylaki. Czasem wiele osób, mimo że zdaje sobie sprawę, że dany objaw może świadczyć o pojawieniu się żylaków, to lekceważy go, ponieważ ma przekonanie, że żylaki to nic groźnego, a jedynie problem natury estetycznej. Warto tutaj podkreślić i dosadnie zaznaczyć, że estetyka i wygląd nóg, to jedynie wierzchołek góry lodowej. Żylaki to choroba nóg, która może nawet zagrażać życiu, ponieważ powstały w żylakach zakrzep może się odczepić i popłynąć do serca, płuc lub mózgu, powodując zator. Brzmi niewiarygodnie i strasznie, ale takie przypadki się zdarzają.

 

Jak rozpoznać żylaki, czyli pierwsze objawy żylaków

To, co daje początek żylakom to pogorszone krążenie krwi w żyłach nóg. Głównie można je rozpoznać poprzez uważną i świadomą obserwację nóg. Pogorszone krążenie krwi objawia się bólem nóg, zmęczeniem, opuchnięciem, obrzękami, ciężkością. Uwaga! Właśnie to są pierwsze objawy żylaków i mimo, że bezpośrednio nie świadczą o tym, że doskwierają nam żylaki, to są sygnałem, że mamy pogorszone krążenie krwi. Z kolei, gdy to jest zaniedbane, tylko o krok do żylaków nóg. Warto więc uważnie obserwować nogi i nauczyć się dostrzegać dyskomfort, który towarzyszy w ciągu dnia.

 

Jak wyeliminować pierwsze objawy żylaków?

Eliminacja pierwszych objawów pogorszonego krążenia, które może doprowadzić do pojawienia się żylaków, to nasza specjalność 😉 Marka Veera w swojej ofercie posiada produkty ze stopniowanym uciskiem, który poprawia krążenie, eliminując te wszystkie nieprzyjemne dolegliwości w nogach (ból, ciężkość, zmęczenie, opuchnięcia), a tym samym zapobiega pojawieniu się żylaków. Ucisk ten jest rozłożony na długości całego produktu, np. w rajstopach 100% ucisku występuje w kostce, 70% w łydce i 40% w udzie. Dzięki temu, krew w nogach cały czas jest kierowana w kierunku serca, a w związku z tym, trudno jest, aby krążenie w nogach się pogorszyło.

 

Inne sposoby, aby zapobiec żylakom

Noszenie produktów ze stopniowanym uciskiem, tzw. kompresyjnych to tylko jeden ze sposobów na to, aby zapobiec pojawieniu się żylaków już przy pierwszych ich objawach. Jest jednak wiele innych sposobów na to, aby dbać o zdrowie nóg. Jeśli chcesz je poznać, zapraszamy do artykułu Jak latem dbać o nogi ze skłonnością do żylaków?, w którym znajdziesz inne praktyczne sposoby na zapobieganie żylakom przydatne nie tylko latem 😉

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl