Przedłuż życie produktów Veera, właściwe o nie dbając 1
Przedłuż życie produktów Veera, właściwe o nie dbając

W okresie jesienno-zimowym rajstopy, pończochy i podkolanówki stają się nieodłącznym elementem garderoby praktycznie każdej kobiety. Zakładamy je nie tylko z sukienkami czy spódnicami, ale również pod spodnie. Jak dbać o produkty Veera, aby zachowały swoje właściwości, jak najdłużej?

 

Rajstopy, pończochy i podkolanówki Veera tkane są z elastanu w podwójnym oplocie poliamidu. W przypadku produktów z mikrofibry 1 nitka wykorzystanej przędzy składa się z 67 drobniejszych nitek. Pozostałe modele wykonane są przy użyciu 1 nitki złożonej z 6–7 drobniejszych nitek. Taki sposób wytworzenia wyrobów pończoszniczych, ale też wyjątkowe miejsce noszenia na ciele powodują, że niezbędnym staje się ich systematyczne pranie po każdym użyciu. Z poniższego tekstu dowiecie się, jak wykonać ten proces prawidłowo.

 

Ręcznie czy w pralce?

Niezależnie od wybranego modelu rajstop, pończoch i podkolanówek Veera rekomendujemy prać je ręczne w wodzie z dodatkiem delikatnego detergentu bez silikonu. Dzięki temu unikniecie nie tylko rozciągnięcia produktów, ale także osłabienia, bądź w najgorszym przypadku zniszczenia, struktury elastanu. Pranie ręczne pozwoli bieliźnie pończoszniczej zachować jak najdłużej właściwości kompresyjne i jony srebra.

Przed praniem ręcznym zawsze zdejmujcie pierścionki i bransoletki, które mogłyby przypadkowo trwale uszkodzić wasze rajstopy, pończochy czy podkolanówki. Koniecznie dokładnie przetrzyjcie (nie szorujemy intensywnie tkaniny!) miejsca stykające się ze stopami i znajdujące w okolicach intymnych. Po zakończeniu prania, bardzo dokładnie wypłuczcie środek piorący i delikatnie (bez wykręcania) odciśnijcie nadmiar wody. Gdy zdecydujecie się na pranie w pralce, pamiętajcie, aby każdorazowo użyć w tym celu specjalnego woreczka do bielizny.

Pranie chemiczne i chlorowanie (wybielanie) naszych produktów jest niedozwolone.

 

Jaką zastosować temperaturę prania?

Zalecamy pranie produktów Veera w temperaturze nieprzekraczającej 30°C. Pozwoli to zachować elastyczność włókien.

 

 

Jak i gdzie suszyć?

Życie rajstop, pończoch i podkolanówek przedłużycie, susząc je z dala od źródeł ciepła takich, jak kaloryfer czy pełne słońce. Odpada także ich suszenie mechaniczne czy prasowanie. Najlepiej wyroby pończosznicze rozłożyć do wyschnięcia na ręczniku. Gdy nie macie takiej możliwości, możecie rozwiesić je na gładkiej, plastikowej żyłce nad wanną lub brodzikiem.

 

Jak przechowywać?

Do przechowywania produktów Veera, zachęcamy wykorzystać eleganckie, papierowe pudełka, w które były oryginalnie zapakowane. Nie tylko zabezpieczy to tkaninę przed uszkodzeniami, ale pozwoli jej „oddychać”, co zwiększy komfort noszenia bielizny pończoszniczej. Kartony dodatkowo umożliwią Wam szybki wybór właściwego modelu.

Komentarze do wpisu (1)

14 grudnia 2022

Dzień dobry.  Od jakiegoś czasu kupuję w Waszej firmie https://pomaranczka.pl/pl/p/Ponczochy-II-klasa-ucisku%2C-zamkniete-palce/210. Do tej pory byłem bardzo zadowolony z zakupów. niestety dwa ostanie zakupy rozczarowały minie. Pończochy , a konkretnie ich mocowanie na nodze(udzie) nie spełnia zadania. mam wrażenie , iż prawdopodobnie silikonowe guzki straciły swoje właściwości . A już ostatni zakup ,to jest tragedia już w pierwszym założeniem zsuwają się z uda.  Z wyrazami szacunku. Jacek Klimczak

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl