Nowoczesna technologia + skuteczna profilaktyka = Veera 0
Nowoczesna technologia + skuteczna profilaktyka = Veera

Przeglądając nasz sklep, wielokrotnie natrafiliście na takie hasła, jak: DEN, CEAP, klasa ucisku, splot plastra miodu czy jony srebra. Dziś (dosłownie) wejdziemy trochę głębiej w nasze produkty, pokażemy Wam, czym jest Veera i wyjaśnimy te tajemnicze nazwy!

Czym właściwie jest Veera?

Veera jest linią najwyższej jakości, profesjonalnej bielizny pończoszniczej skierowanej do kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Oferowane przez nas rajstopy, pończochy, podkolanówki z serii profilaktycznej to wyroby medyczne testowane klinicznie, przeznaczone do stosowania przy pierwszych problemach z krążeniem w kończynach dolnych. Dzięki wykorzystaniu technologii splotu plastra miodu, produkty zachowują swoje właściwości kompresyjne przez minimum pół roku i są odporne na uszkodzenia mechaniczne (jak zaciągnięcia czy przerwania). Dla podniesienia komfortu i higieny noszenia rajstop, pończoch i podkolanówek Veera, w procesie barwienia dodajemy do dzianiny antybakteryjny preparat z jonami srebrem.

 

Jak sprawdzić, czy nasze nogi potrzebują Veera?

W 1994 roku międzynarodowy komitet American Venous Forum opracował standard do diagnostyki przewlekłej niewydolności żylnej, czyli tzw. CEAP. Skala CEAP umożliwia klasyfikację objawów klinicznych (clinical – C), etiologii (etiological – E), lokalizacji anatomicznej (anatomical – A) i przyczyn patofizjologicznych (pathophysiological – P). Dodatkowo określa liczbowo stopień zaawansowania choroby (w postaci skali punktowej).

Dostępne w naszym asortymencie rajstopy, pończochy i podkolanówki Veera można stosować w profilaktyce, ale też i leczeniu zaburzeń żylnych w całej klasyfikacji CEAP. Na stronie https://veera.pl/ceap udostępniliśmy „Koło objawów”, przy pomocy którego sprawdzicie:

  • czy wasze nogi mają problemy z krążeniem,
  • który to stopień choroby według klasyfikacji CEAP,
  • czy powinniście zastosować produkty profilaktyczne, czy już lecznicze,
  • jaki poziom ucisku będzie dla was najbardziej odpowiedni: profilaktyczny 8–12 mmHg, 13–17 mmHg, 18–21 mmHg, czy może już I, II, a nawet III stopień kompresji dopasowywany według dokładnych pomiarów kończyny?

 

Jak uzyskujemy leczniczy ucisk?

Kompresja w produktach Veera stopniowana jest od kostki ku górze w proporcjach: 100% kostka, 70% łydka i 40% udo (dla rajstop i pończoch). Uzyskanie właściwego poziomu kompresji możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiedniej przędzy i technologii dziania (plaster miodu). W procesie leczenia bardzo istotne jest także miejsce przyłożenia nominalnego ucisku. W związku z tym, że kluczową lokalizację stanowi kostka, nasze wszystkie produkty posiadają wyraźnie wyrobioną piętę. Dzięki temu rajstopy, pończochy czy podkolanówki Veera posiadające ucisk w kostce zgodny z normą RAL GZ 387 Stowarzyszenia Standaryzacji Wyrobów Uciskowych, zawsze zostaną poprawnie założone i będą spełniały swoją rolę!

 

Z jakiej przędzy powstają produkty Veera?

Produkty Veera są tkane z elastanu w podwójnym oplocie poliamidu. Co ciekawe 1 nitka przędzy składa się z 6–7 drobniejszych nitek (poniżej na fotografii z lewej strony). „Puchaty” efekt mikrofibry otrzymujemy dzięki rozszczepieniu 1 nitki na 67 nitek (poniżej na fotografii z prawej strony). Dlatego niezwykle ważnym jest, aby codziennie, po każdym użyciu uprać swoje rajstopy, pończoch lub podkolanówki (maksymalna temperatura prania to 30°C). Życie wyrobów pończoszniczych przedłużymy także, susząc je z dala od źródeł ciepła (jak kaloryfer czy pełne słońce).

 

Zwykła nitka i mikrofibra w produktach Veera 140 DEN.

 

Czym jest ten słynny „plaster miodu”?

Aby osiągnąć ucisk na poziomie 13–17 mmHg i 18–21 mmHg, tkając dzianinę pończoszniczą tradycyjną metodą, trzeba zastosować ciężką przędzę. Oznacza to, że finalne produkt jest gruby, a jego noszenie – w szczególności latem – mało komfortowe.

W celu uzyskania efektu wizualnego i termicznego, w produkcji naszych rajstop, pończoch i podkolanówek zdecydowaliśmy się zastosować innowacyjną technologię plastra miodu. Dzięki niej, otrzymaliśmy wysoki ucisk przy lżejszej przędzy. Co istotne, wyroby od Veera są:

  • transparentne i przewiewne, choć mają grubość 70 DEN lub 140 DEN,
  • wytrzymałe na zaciągnięcia i nie puszczają oczek.

Na zdjęciach poniżej możecie zobaczyć, jak wyglądają produkty Veera wykonane metodą plastra miodu i tradycyjną – dzianie płaskie (tzw. plain).

 

 

Plaster miodu (70 DEN) i plain (40 DEN).

 

Dlaczego do uzyskania ucisku 8–12 mmHg nie wykorzystujemy plastra miodu?

Już zastosowanie tradycyjnego dziania płaskiego przy grubości 40 DEN pozwala stworzyć produkty o stopniu ucisku 8–12 mmHg. W porównaniu do materiałów wykonanych w nowoczesnej technologii plastra miodu, dzianie plain jest mniej transparentne i przewiewne, jednak tak samo skutecznie spełnia zadanie, jakim jest kompresja profilaktyczna.

 

DEN (skrót od słowa „deiner”) jest jednostką gęstości liniowej włókien syntetycznych. Oznacza, że włókno o gęstości 1 DEN ma długość 9000 metrów i masę 1 grama.

 

Zdjęcie pokazujące na modelce ten sam kolor rajstop w różnych wariantach DEN

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl