Bezpieczne wakacje z Veera 0
Bezpieczne wakacje z Veera

Dwa miesiące wakacji to szczególny czas w całym roku kalendarzowym, kiedy wyruszamy na długo oczekiwane urlopy, aby zrelaksować się i odpocząć od zadań dnia codziennego. Aby dotrzeć na miejsce docelowe warto nie tylko zadbać o techniczne aspekty związane z bezpieczeństwem podróży, ale także o zdrowie swojego organizmu. W tym celu musimy zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów z krążeniem w nogach. Można tego dokonać przede wszystkim unikając bezruchu, ale także stosując bieliznę uciskową od Veera.

 

3... 2... 1... WAKACJE!

Nadeszło lato, a wraz z nim wakacyjne wyjazdy na urlop. Aby dojechać w wymarzone miejsce odpoczynku, przemierzamy setki, a nawet tysiące kilometrów samochodami, autobusami, pociągami i samolotami. Jak w przypadku transportu szynowego jesteśmy w stanie systematycznie wstać i przespacerować się, tak w przypadku pozostałych środków lokomocji przez wiele godzin przebywamy w pozycji siedzącej. W poprzednich opublikowanych tekstach na naszym blogu wielokrotnie wspominaliśmy, że bezruch to najgorszy stan dla naszego zdrowia, który może zakończyć się nie tylko problemami z krążeniem, ale także śmiertelnie groźnymi zatorami. Co więc zrobić, aby bezpiecznie dotrzeć i powrócić z wakacji?

 

Zator może spotkać każdego

Problem z krążeniem krwi w nogach wynikający z długotrwałego siedzenia, może spotkać każdego z nas, nawet jeśli dotychczas nie zdiagnozowaliśmy u siebie tego typu kłopotów. Już kilka godzin spędzonych w bezruchu powoduje zastój krwi w żyłach kończyn dolnych objawiający się m.in. uczuciem opuchnięcia, bolesnością łydek czy pękaniem drobnych naczynek krwionośnych, czyli tworzeniem się tzw. pajączków. Dzieje się tak, ponieważ przy długotrwałym utrzymywaniu nóg opuszczonych nisko w bezruchu, ich mięśnie przestają masować ściany żył, w wyniku czego przepływ krwi do wyższych partii ciała jest utrudniony, a ciśnienie żylne wzrasta.

Pamiętajmy, że w najgorszym przypadku długotrwały bezruch prowadzi do zatorów żylnych, które mogą spowodować ostrą niewydolność krążeniową i w konsekwencji zgon. Tym bardziej ważne jest, abyśmy zawsze dbali o swoje zdrowie w podróży.

 

Unikaj siedzenia w bezruchu

Aby pobudzić ciało do działania, czyli wypchnięcia limfy i krwi w kierunku serca, warto stosować się do kilku zasad zdrowego podróżowania.

  • Jedziesz samochodem? Rób przerwy na spacery i gimnastykę. To także świetny pretekst na zwiedzenie nowych atrakcji w tracie wyjazdu!
  • Jedziesz autokarem? Korzystaj z przerw, jakie organizowane są w trakcie dłuższych kursów, na wyjście z pojazdu, rozprostowanie nóg, zrobienie kilku ćwiczeń, jak przysiady, wymachy nogami, krążenie stóp i bioder.
  • Lecisz samolotem? Gdy jest bezpiecznie, systematycznie wstawaj ze swojego miejsca i przejdź się po pokładzie.
  • Jedziesz pociągiem? Tu sprawa jest łatwiejsza, gdyż w każdej chwili możesz opuścić swoje miejsce, aby rozprostować nogi, a nawet trochę nimi „pomachać”.

Co w przypadku, gdy nie masz możliwości bardziej aktywnego poruszania się? Wtedy, w miarę dostępnego wokół Ciebie miejsca, wykonaj kilkukrotnie następujące ćwiczenia stacjonarne:

  1. Unieś stopy i krąż nimi w prawo i lewo, zginaj je w górę i w dół.
  2. Postaw przed sobą swój plecak lub torbę, a następnie zakładaj i zdejmuj z niego stopy.
  3. Przyciągaj na zmianę prawe i lewe kolano do klatki piersiowej.
  4. Poruszaj palcami stóp.

I najważniejsze – siedząc, NIGDY nie zakładaj nogi na nogę! Taka pozycja dodatkowo utrudnia krążenie krwi w kończynach dolnych, a tego musimy unikać.

 

Bądź modny w podróży

Dobrze dobrany strój, jest tak samo ważny w trakcie podróży, jak wystrzeganie się bezruchu. Ubranie ma za zadanie pomóc twojemu ciału w sprawnym funkcjonowaniu, a nie je utrudniać. W związku z tym zawsze zakładaj na siebie wygodne, luźne i przewiewne kreacje. Dodatkowo, aby wspomóc pracę układu krwionośnego, możesz ubrać na swoje nogi bieliznę uciskową, jak podkolanówki, pończochy lub rajstopy. W szczególności są one wskazane osobom z już zdiagnozowaną niewydolnością żylną. W naszym sklepie pomaranczka.pl znajdziesz modne i wygodne propozycje, które nie tylko poprawią twój komfort podróżowania, ale przede wszystkim sprawią, że podczas wyjazdu będziesz jeszcze bardziej bezpieczny.

 

Bezpieczeństwo to Veera

Testowana klinicznie seria Veera Przeciwżylakowa to produkty kompresyjne zarówno dla pań, jak i panów, i to w każdym wieku! Stopniowany ucisk skierowany od kostki ku górze, przez cały czas podróży pomoże twoim żyłom przepompować krew z nóg do serca. Efekt działania bielizny poczujesz już po pierwszych kilometrach w pozycji siedzącej.

Nasze produkty są wyjątkowo trwałe na zaciąganie oczek lub tworzenie się dziur, a przy tym są bardzo przyjemne w dotyku i przewiewne. Materiał, z jakiego zostały wykonane wzbogaciliśmy dodatkowo jonami srebra, które zwiększą twoją higienę i spotęgują uczucie świeżości na każdym etapie podróży, niezależnie od wysokości panującej temperatury :)

 

Nie czekaj i już dziś zadbaj z Veera o zdrową podróż na wakacje!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl