Ciałopozytywna, ciałoneutralna? Learn to love your body! 0
Ciałopozytywna, ciałoneutralna? Learn to love to your body!

Doskonała w swej niedoskonałości
Niejedna z nas jako dziecko marzyła, aby zostać modelką, piosenkarką czy aktorką. Niejedna z nas, patrząc na billboardy czy okładki czasopism, porzuciła te marzenia. Dlaczego? Dlatego, że nasza uroda odstawała od wytyczonych przez media kanonów. Byłyśmy za niskie, za wysokie, za chude, za grube, miałyśmy rozstępy, pajączki, cellulit...
STOP!
Czy faktycznie jesteśmy takimi „ropuchami”, jak próbują wmówić nam media? Oczywiście, że nie! Każda z nas jest jedyna, niepowtarzalna i wyjątkowa. My to wiemy, pora, abyście i Wy uwierzyły w siebie :) W ramach akcji „Learn to love your body” zachęcamy każdą z Was do odczarowania wewnętrznej księżniczki i pokazania światu, że się myli!

Gang Veera mierzy się z kompleksami
W promocję kampanii „Learn to love your body” bardzo mocno zaangażowały się nasze ambasadorki z Gangu Veera, czyli dziewczyny takie jak Wy! W ramach swoich kont na Instagramie opowiedziały, czy i dlaczego kochają swoje ciało. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem, a na portalu społecznościowym pojawiło się wiele zdjęć ze szczerymi, przepięknymi wyznaniami! I wiecie co się okazało? Że nie ma ideałów i każda z nas ma w sobie coś, co chciałyby zmienić. Dotyczy to zarówno naszego wyglądu zewnętrznego, jak i tego co mamy w środku. Dziewczyny mierzą się z niedoskonałościami, jakie powstały w wyniku chorób, izolacji domowej, braku ruchu, złej diety, a przede wszystkim z takimi, jakimi zostały obdarzone przez naturę już w dniu urodzenia. Nasze ambasadorki podkreślają, że to nie wygląd jest najistotniejszy w życiu, lecz kochanie siebie bezwarunkowo i po prostu bycie sobą! I radzą:
„Jeśli coś nam przeszkadza – pracujmy nad tym, ale pamiętajmy, że miłość do samej siebie zaczyna się w głowie :)”

Mamy ciało mamy i jest piękne!
Jest jeden wątek, jaki przewijał się w postach wielu z was, o którym warto w szczególności napisać, a mianowicie – nieestetyczny wygląd ciała kobiety po ciąży. Jak zapewne wiecie, powrót do idealnego stanu sprzed 9 miesięcy często jest niemożliwy. Dieta, trening czy różnego rodzaju zabiegi niekoniecznie przynoszą upragnione cud-efekty i wtedy musimy nauczyć się tolerować (najlepiej – kochać) nową „siebie”. A nowa „ja” to m.in. rozstępy i blizna na brzuchu, cellulitis, obwisłe piersi, rzadsze włosy, słabe zęby... Stajemy przed lustrem i nie możemy patrzeć na siebie. Zakładamy coraz bardziej zakrywające ubrania, mniej się uśmiechamy i nie czujemy się komfortowo same ze sobą. Z dnia na dzień coraz bardziej zatracamy się w kompleksach i ukrywamy przed światem. Mamy z Gangu Veera mówią kategoryczne „NIE” takiemu postrzeganiu swojej osoby i dzielą się z nami swoimi doświadczeniami w tym temacie:
„Trzeba myśleć o sobie, że jesteśmy wyjątkowe. Nie to jak wyglądamy czyni Nas dobrym człowiekiem, tylko to, jakie jesteśmy.”
„Dopiero cud ciąży i porodu uświadomił mi, że ciało kobiety jest niezwykłe, bo potrafi „stworzyć” i dać światu nowe życie.”
„Nie każda kobieta po dwóch porodach ma piękne smukłe, bez rozstępów ciało – nie wstydźmy się ich! Te rozstępy to historia, piękna i wyjątkowa, a nad wystającym brzuchem można popracować”.

Już wiesz! Jesteś piękna!
Przestańmy zadręczać się kompleksami. To nad czym możemy popracować, poprawmy. To czego nie możemy zmienić, zaakceptujmy. Nagradzajmy się za sukcesy, a niedoskonałości sobie wybaczajmy. Bądźmy ciałopozytywne i ciałoneutralne! Nauczmy się kochać nasze ciało, bo jest nasze teraz i na zawsze :)


Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl