2021 – rokiem zdrowia z Veera 0
2021 – rokiem zdrowia z Veera

Było ciężko...
Rok 2020 dał każdej z nas popalić, nie tylko ze względu na zawirowania zawodowe, ale przede wszystkim zdrowotne. Podczas epidemii w mediach często poruszano kwestię zaniedbania profilaktyki zdrowotnej, której wynikiem był m.in. spadek naszej odporności i łatwość łapania chorób. Lockdown, praca w trybie home office czy przebywanie całe dnie w domu z pociechami nie pomogło żadnej z nas w dbaniu o siebie, a wręcz przysporzyło dodatkowych kłopotów ze zdrowiem. Nie wiadomo skąd na wagę wskoczyło nam kilka dodatkowych kilogramów, od pracy w złej pozycji zaczęłyśmy mieć problemy z kręgosłupem, ciągłe siedzenie spowodowało objawy niewydolności kończyn dolnych, jak mrowienie, opuchlizna czy ciężkość nóg. No i ta panująca wszędzie atmosfera strachu, co będzie z nami dalej?...

… ale może być tylko lepiej :)
Prawda jest taka, że nie wiadomo co będzie dalej, ale wiadomo, że jeśli nie zaczniemy dbać o siebie (niezależnie od tego czy jest epidemia, czy nie), będzie na pewno źle. I dlatego Veera, mając na uwadze nasze zdrowie, rzuciła nam wszystkim wyzwanie, jakim jest postanowienie sobie, aby w 2021 roku prowadzić zdrowy tryb życia. W dużej mierze to od nas zależy, jak będziemy czuły się dziś, jutro, za tydzień czy miesiąc. Tak więc do roboty!

Czas dla Ciebie, czas na postanowienia
Listę postanowień noworocznych przygotuj najlepiej, gdy będziesz miała 2–3 godziny tylko dla siebie. Włącz ulubioną muzykę, zapal świeczkę, nalej sobie wina lub przygotuj smakowitą herbatkę świąteczną. Do pracy będziesz potrzebowała dwie czyste kartki, długopis oraz flamastry albo kredki :) Taak, nie tylko będziemy pisały, ale będziemy rysowały :)
Weź głęboki oddech, łyk napoju i się zrelaksuj... Gotowa?

No to zaczynamy!
Na pierwszej kartce na samej górze napisz aktualną datę, a pod spodem narysuj postać, która będzie przedstawiała Ciebie w 2020 roku. Tworząc swoją rysunkową wersję, pokaż na niej, jak czułaś się w ostatnich dwunastu miesiącach – czy byłaś smutna, wesoła, a może obojętna? Zaznacz na czerwono wszystkie miejsca, w których coś Cię bolało, przybyło kilogramów, czułaś się niekomfortowo. Natomiast na zielono pokoloruj każdą część siebie, z jakiej jesteś zadowolona i uważasz za sprawną fizycznie i atrakcyjną.
Jaka barwa przeważa na Twojej postaci? Zielona? A może czerwona? Zastanów się, dlaczego na koniec 2020 roku widzisz się w taki, a nie inny sposób i czy jest coś co mogłaś zrobić dla siebie w ostatnich 365 dniach, aby było jeszcze lepiej? Może nie miałaś ochoty robić codziennie porannej gimnastyki, nie wiedziałaś gdzie wyjść z domu na spacer, musiałaś całe dnie siedzieć przed komputerem, bałaś się pójść do lekarza? Powodów mogło być wiele – rozumiemy to, nie jesteś sama :)

Jaka chcę być w 2021 roku?
Odłóż daleko obrazek przedstawiający Ciebie w 2020 roku. Weź drugą kartkę i jak poprzednio na górze napisz „2021”, a pod spodem narysuj siebie, jaką chcesz być właśnie w 2021 roku. Weź czerwony kolor i narysuj serduszka w obszarach, które według Ciebie potrzebują Twojej szczególnej uwagi i troski w najbliższym czasie. Wykonując obrazek, myśl o tym, co musisz zrobić, aby być jeszcze lepszą osobą w kolejnych 365 dniach. Obok rysunku zapisz w punktach swoje prozdrowotne postanowienia noworoczne. Pamiętaj, aby przedstawione cele były realne do wypełnienia :) Staraj się też skupiać na tym, co chcesz osiągnąć, a nie na tym czego chcesz się pozbyć. Czyli zamiast: „chcę pozbyć się opuchlizny nóg i uczucia ich ciężkości”, myśl w następujący sposób „7 dni w tygodniu przez 8 godzin dziennie będę nosiła rajstopy o stopniowanym ucisku od Veera” :) Dzięki takiemu podejściu zwiększysz szansę na realizację postanowienia.

Ustanów priorytety
Przejrzyj przygotowaną listę. Podkreśl wszystkie cele, jakie musisz zrealizować na „już”. Pozostałe zadania możesz spełnić w następnej kolejności. Przeczytaj na głos najważniejsze postanowienia noworoczne. Napisz przy nich konkretne terminy, które będą ich dotyczyć. Przykładowo przy postanowieniu odnoszącym się do zakupu rajstop przeciwżylakowych możesz dopisać „20 stycznia – zamówienie rajstop w sklepie pomaranczka.pl”.
Jeśli już postanowienia na 2021 są gotowe, powieś swoją listę w widocznym miejscu, abyś mogła w każdej chwili wykreślić z niej już zrealizowane cele... i dopisać nowe :) Pamiętaj, aby nagradzać się za każdy zrealizowany cel :)
A co zrobić z obrazkiem siebie z 2020 roku? Możesz go spalić, porwać, wyrzucić lub zachować, aby w grudniu za rok przeanalizować, co udało Ci się zmienić, a nad czym jeszcze trzeba popracować!

Podziel się wyzwaniem do Veera!
Jesteśmy ciekawe waszych list z postanowieniami noworocznymi. Zaproście do podjęcia wyzwania od Veera wasze przyjaciółki, siostry, mamy, a nawet babcie :) Zachęcamy do dzielenia się postanowieniami i sukcesami z ich realizacji na waszych kontach na Facebooku i Instagramie. Nie zapomnijcie nas przy tym oznaczyć marki Veera :)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl