Maseczki ochronne Veera Protect uzyskały status wyrobu medycznego 0
Maseczki ochronne Veera Protect uzyskały status wyrobu medycznego

Walka z rozprzestrzeniającą się w Polsce epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wymaga od nas zakładania maseczek ochronnych na twarz w miejscach publicznych w celu zapobiegania roznoszenia się choroby. W trosce o zdrowie wszystkich Klientów, do asortymentu naszego sklepu internetowego wprowadziliśmy produkty wspomagające ochronę osobistą takie, jak maski ochronne na twarz z jonami srebra czy żele antybakteryjne do dezynfekcji rąk.

We wrześniu Wasz ulubiony produkt – maska ochronna na twarz z jonami srebra Veera Protect – został notyfikowany w  Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych jako wyrób medyczny klasy 1 / maska chirurgiczna typu I. Oznacza to, że maseczki spełniają normę europejską UNI EN 14683:2019 „Maski medyczne – Wymagania i metody badań” . Produkty posiadają również Certyfikat 052767.0 Centrocot Oeko-Tex® Standard 100.

 

Bezpieczeństwo zagwarantowane normami europejskimi

W celu weryfikacji zapewniania przez maseczki wielorazowe ochrony na najwyższym poziomie, wprowadzono certyfikowanie tego typu wyrobów zgodnie z normą europejską UNI EN 14683:2019 „Maski medyczne – Wymagania i metody badań”. Norma ocenia: skuteczność filtracji drobnoustrojów (BFE) (%), różnicę ciśnień (opór przepływu powietrza nie może być większy niż 5%) oraz odporność na przesiąkanie cieczy. Oferowane przez nas maski ochronne na twarz z jonami srebra Veera Protect przeszły badanie potwierdzające spełnianie wskazanych właściwości (BFE wynosi ponad 95%!) i uzyskały status wyrobu medycznego klasy 1 / maska chirurgiczna tupu I.

Z punktu widzenia konsumenta, gwarancję wysokiego bezpieczeństwa maseczek i ich skuteczności zaświadcza natomiast Certyfikat 052767.0 Centrocot Oeko-Tex® Standard 100, dla którego kryteria weryfikacji i wartości graniczne są znacznie bardziej restrykcyjne niż parametry obowiązujące według wymogów krajowych i międzynarodowych.

 

Do kogo skierowane są nasze maseczki chirurgicznej typu I?

Oferowane przez nas maski ochronne na twarz Veera Protect wytwarzane są z przędzy Skinlife® i są wzbogacone jonami srebra Silver+®. Pomagają chronić drogi oddechowe – nos i usta. Produkt  stanowi barierę mechaniczną i zmniejsza ryzyko zarażenia innych osób i zarażenia się od nich.

 

Uwaga! Maseczki nie nadaje się dla personelu medycznego, personelu pierwszej pomocy i osób, dla których wymagane jest stosowanie określonych środków ochrony indywidualnej.

 

Wielokrotnie używaj dzięki możliwości prania

Bezszwowa maska z jonami srebra Veera Protect nadaje się do wielokrotnego użycia. Zaleca się  wymianę maseczki na nową co 4 godziny.

Aby zachować właściwości produktu w zakresie bakteriostatyczności i hydrofobowości upierz go w temperaturze do 60°C przy użyciu detergentów obojętnych, bez środków zmiękczających. Gdy maseczka będzie już sucha, uprasuj ją z każdej strony, stosując program do tkanin delikatnych w temperaturze 100°C/110° C, aż do uzyskania pełnej dezynfekcji. Maseczka ochronna na twarz z jonami srebra Veera Protect poprawnie czyszczona i dezynfekowana zachowuje swoje właściwości do 20 prań.

 

 Maseczka ochronna na twarz z jonami srebra Veera Protect to same korzyści:

  • możliwość wielokrotnego użytku,
  • Filtracja BFE =>95%
  • możliwość prania,
  • możliwość prasowania przez materiał w temperaturze do 110°C,
  • rozmiar uniwersalny,
  • anatomiczny kształt,
  • łatwość oddychania,
  • bakteriostatyczność,
  • hydrofobowość.

 

Nie czekaj i już dziś zaopatrz siebie i swoich bliskich w nasze maseczki ochronne Veera Protect!

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl