Kiedy zacząć nosić kompresyjne rajstopy? 1
Kiedy zacząć nosić kompresyjne rajstopy?

Ten artykuł dedykujemy każdej Kobiecie, która słyszała o rajstopach ze stopniowanym uciskiem, ale zastanawia się czy aby na pewno ten produkt jest dla niej. Dowiedz się, jak działają kompresyjne rajstopy i kiedy warto zacząć je nosić. Opowiemy Ci też o korzyściach, jakie zyskasz Ty i Twoje nogi dzięki noszeniu rajstop uciskowych :) 

 

Szum informacyjny

Czy do Ciebie też docierają dziesiątki informacji o rajstopach, które mają wyjątkowe właściwości? Słyszysz, że warto wymienić klasyczne rajstopy na te kompresyjne? Czytasz różne powiadomienia, że rajstopy ze stopniowanym uciskiem to rozwiązanie na zdrowe nogi? Być może miałaś taką myśl, że spróbujesz i kupisz rajstopy kompresyjne, aby chociaż przetestować i zobaczyć czy rzeczywiście są takie wyjątkowe. Może jednak nie masz odwagi, bo zastanawiasz się czy w sumie powinnaś – wiele osób mówi, że są to rajstopy przeciwżylakowe, a Ty żylaków nie masz…

Można mnożyć i mnożyć tego typu obawy. My dzisiaj pokrótce i jak najbardziej zrozumiale, chcemy wyjaśnić Ci jak działają kompresyjne rajstopy Veera oraz kiedy warto zacząć je nosić ;)

 

 

Czym są rajstopy kompresyjne i jak działają?

Rajstopy kompresyjne to rajstopy, które posiadają stopniowany ucisk. Ucisk ten rozłożony jest na długości całej rajstopy. Zakłada się, że 100% założonego ucisku ma występować w kostce, 70% w łydce i 40% w udzie – mówi Prezes marki Veera Tomasz Nasierowski. To co ważne, rajstopy kompresyjne Veera są produktem medycznym testowanym klinicznie, a dodatkowo są zgodne z dyrektywą 93/42/EEC oraz są oznaczone znakiem CE. Oznacza to, że takie rajstopy leczą i mają wpływ na zdrowie.

 

Stopniowany ucisk w rajstopach kompresyjnych poprawia krążenie w nogach i nadaje lekkości nawet najbardziej zmęczonym nogom. Rajstopy kompresyjne dzięki temu przynoszą szybką i skuteczną ulgę w przypadku pierwszych objawów osłabionego krążenia, takich jak: obrzęk, zmęczenie nóg, uczucie ciężkości nóg, pajączki (pękające naczynka).

 

Kiedy kupić kompresyjne rajstopy Veera?

Odpowiedź na to pytanie pojawiła się w powyższym akapicie, ale jest na tyle istotna i kluczowa, że warto ją powtórzyć ponownie. Tym bardziej, że czytając ten artykuł chcesz dowiedzieć się kiedy warto zacząć nosić rajstopy ze stopniowanym uciskiem.

Otóż rajstopy kompresyjne mają na celu zapobiegać żylakom. Żylaki pojawiają się wskutek pogorszonego krążenia w nogach, a właśnie to krążenie poprawiają rajstopy ze stopniowanym uciskiem. Właśnie w ten sposób zapobiegają wspomnianym żylakom. Jeśli chcesz więc zacząć nosić uciskowe rajstopy to nie wtedy, gdy masz żylaki. Wtedy jest już za późno na profilaktykę przeciwżylakową. Rajstopy kompresyjne powinnaś zacząć nosić wtedy, gdy jeszcze nie masz żylaków, a zauważasz u siebie objawy, które mogą świadczyć o tym, że te niedługo się pojawią. Są to m.in.:

- uczucie ciężkości nóg

- obrzęki nóg, puchnięcie

- uczucie zmęczonych nóg

- ból nóg

- genetyczna skłonność do żylaków

- pękanie drobnych naczynek (pajączków)

- niewydolność krążenia

 

 

Rajstopy kompresyjne VS zwykłe. Poznaj różnicę

Główną różnicą jest na pewno to, że rajstopy kompresyjne mają stopniowany ucisk, który pomaga zapobiegać żylakom, a jednocześnie niweluje dokuczliwe objawy, jak np. ból czy obrzęki nóg. Wśród innych różnic warto rozpatrzyć te, które dotyczą:

 

WYTRZYMAŁOŚĆ: Rajstopy kompresyjne Veera są bardzo wytrzymałe dzięki strukturze plastra miodu; dzięki niej nie puszczają oczek; dodatkowo swoje uciskowe właściwości utrzymują przez co najmniej 6 miesięcy. Klasyczne rajstopy mogą tak naprawdę zaciągnąć się i porwać tuż przy zakładaniu; trzeba też pamiętać, że warto wrzucić drugą zapasową parę do torebki, zwłaszcza gdy szykujesz się na dłuższe wyjścia.

 

WYGLĄD: Rajstopy uciskowe Veera są mocne i wytrzymałe, a przy tym wyglądają bardzo delikatnie; mają matową strukturę materiału, która daje efekt jedwabistej i pięknej skóry. Zwykłe rajstopy bardzo często są cienkie i mają świecącą strukturę materiału, która niestety podkreśla niedoskonałości skóry i sylwetki.

 

MODELOWANIE: Rajstopy Veera posiadają silną strukturę, która pozwala na solidne utrzymanie sylwetki, nadając jej wymodelowany i jędrny kształt. Zwykłe rajstopy szybko się rozciągają i tracą swoje modelujące właściwości; większość jest też zbyt słabo utkana, by móc utrzymać ciało w wymodelowanej formie.

 

MATERIAŁ: Dzianina w rajstopach Veera została dodatkowo wzbogacona jonami srebra, dla higieny, ochrony i świeżości przez cały dzień. Klasyczne rajstopy to zwykła tkanina, zawierająca w sobie zazwyczaj poliamid, elastan, bawełnę i lycrę w różnych proporcjach.

 

CENA: Zwykłe rajstopy to około 8zł za parę. Zważ jednak na to, że już praktycznie po trzecim razem nie nadają się do noszenia i należy kupić nowe. Przez pół roku kupując jedną parę tanich rajstop w tygodniu, wydasz około 200 zł!!! Z kolei przedział cenowy rajstop Veera to 35-55 zł – rajstopy zachowują swoje właściwości przez minimum 6 miesięcy. Wysoka jakość produktów przy zachowaniu rozsądnej ceny. Gwarancja, że rajstopy będą służyć na długo, bez konieczności ciągłego kupowania nowych rajstop.

 

Mamy nadzieję, że rozwialiśmy Twoje wątpliwości i już wiesz, jak działają rajstopy kompresyjne, czym różnią się od zwykłych i kiedy warto zacząć je nosić.

 

Komentarze do wpisu (1)

8 października 2022

Jestem facetem i od niedawna zaczołem zakładac rajstopy uciskowe waszej firmy,czuje sie w nich komfortowo i ogolnie jestem zadowolony z ich uzytkowania,zakupiłem na początek 3 pary.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl