Rajstopy na żylaki – czy to działa? 0
Rajstopy na żylaki – czy to działa?

Żylaki nóg to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Opuchnięcie nóg, ból, nieprzyjemne szczypanie, obrzęki – to tylko niektóre z początkowych i dokuczliwych objawów żylaków. Rozwiązań tych problemów jest wiele, a jednym z nich są profilaktyczne rajstopy przeciwżylakowe. Zastanawiasz się czy rajstopy przeznaczone do zwalczania objawów żylaków naprawdę są skuteczne i mogą zapobiec żylakom nóg? Pozwól, że wszystko Ci wyjaśnimy i rozwiejemy Twoje wątpliwości!

Pierwsze objawy żylaków – jak je rozpoznać?
Jednym z najpowszechniejszych objawów żylaków są popękane drobne naczynka krwionośne, czyli tzw. pajączki. Warto jednak mieć na uwadze, że to tylko jeden z symptomów, a nie jedyny. Dodatkowo są to:

- obrzęki nóg;
- zmęczenie i ból;
- uczucie ciężkości nóg;
- nieprzyjemne szczypanie.


Kluczem do zauważenia pierwszych objawów, mogących prowadzić do żylaków nóg, jest obserwacja siebie i kondycji nóg. Bardzo ważne jest, aby nie lekceważyć wyżej wymienionych symptomów, a wręcz przeciwnie – zacząć działać i je zwalczać!

Rajstopy profilaktyczne przeciwżylakowe przychodzą z pomocą
Rajstopy nastawione na profilaktykę przeciwżylakową to tzw. rajstopy kompresyjne, a ich stosowanie określa się kompresjoterapią. Oznacza to, że działają one poprzez stopniowany ucisk nogi skierowany od kostki ku górze. 100% ucisku występuje w kostce, 70% w łydce, a 40% w udzie. Dzięki temu poprawia się krążenie w nogach, a krew może swobodnie płynąć w kierunku od kostki do serca.
Stosowanie stopniowanego ucisku daje rezultaty podobne do trzymania nóg w górze. Ile razy po całym dniu pracy, miałaś ochotę wyciągnąć nogi ku górze lub położyć się z nogami na podwyższeniu? To z powodu tych wszystkich objawów wspomnianych na początku artykułu, prawda? Są one spowodowane problemami krążenia. Niestety przy nasilonym stopniu tych objawów i znacznych zaburzeniach krążenia – trzymanie nóg w górze przez kilka minut wieczorem może okazać się niewystarczające. Zakładając rajstopy ze stopniowanym uciskiem możesz dbać o siebie i czuć się komfortowo przez cały dzień.

Rajstopy kompresyjne Veera kontra żylaki
Rajstopy ze stopniowanym uciskiem to rajstopy, które należy stosować w profilaktyce przeciwżylakowej, a nie wówczas gdy problem żylaków nóg zagości u nas na dobre. Bardzo ważne jest, aby mieć tego świadomość! Rajstopy kompresyjne Veera (a także pończochy i podkolanówki) skutecznie eliminują początkowe objawy żylaków (obrzęk nóg, zmęczenie, ból, uczucie ciężkości) i należy je nosić w profilaktyce przeciwżylakowej, aby zapobiec żylakom, a nie gdy już je mamy. To dlatego tak ważna jest obserwacja siebie i kondycji nóg. Pozwoli to dostrzec pierwsze problemy, a wybór dobrych rajstop uciskowych sprawi, że objawy te nie będą się dalej rozwijać i ustąpią.
Rajstopy kompresyjne Veera zostały stworzone specjalnie dla kobiet, które chcą zadbać o zdrowie swoich nóg, a jednocześnie czuć się komfortowo i kobieco. Rajstopy Veera nie tylko posiadają stopniowany ucisk (co poświadcza uczucie ściskania nóg oraz zaznaczone pięta i palce), dodatkowo:

- wyszczuplają i modelują sylwetkę;
- nadają lekkości;
- są odporne na puszczanie oczek, dzięki specjalnemu splotowi plastra miodu;
- oddychają, byś mogła czuć się świeżo i komfortowo.

Wybierając profilaktyczne rajstopy przeciwżylakowe Veera podkreślasz swoją kobiecość i dbasz o zdrowie jednocześnie. Czego chcieć więcej? 😊

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl