5 najpowszechniejszych mitów na temat żylaków 0
5 najpowszechniejszych mitów na temat żylaków

W sieci krąży mnóstwo informacji dotyczących problemów żylnych. Kiedy okazuje się, że mijają się z prawdą, utrudniają nam zrozumienie tego, co jest naprawdę istotne dla zdrowia nóg. Veera ma nadzieję rozwiać nieco Twoich wątpliwości, zestawiając szerzone dezinformacje z obiektywną rzeczywistością.

Mity kontra fakty


1. Aktywność fizyczna pogłębia problem występowania żylaków – regularny, umiarkowany ruch, jak spacery, jogging czy pływanie może wręcz poprawić krążenie krwi żylnej, a tym samym zmniejszyć ryzyko występowania żylaków.

2. Problemy żylne dotykają głównie kobiet i osób starszych – płeć kobieca i wiek mogą być czynnikiem zwiększającym ryzyko występowania zmian w funkcjonowaniu żył, jednak problemom tym ulegają również mężczyźni, a także osoby młodsze obu płci, szczególnie, jeśli prowadzą siedzący tryb życia lub spędzają wiele czasu na stojąco.

 

 

3. Pękające naczynka to wyłącznie kwestia estetyki – faktem jest, że tzw. pajączki na nogach są znamionami już nieco osłabionych naczyń krwionośnych i bez odpowiedniej troski, mogą prowadzić do poważniejszych zmian żylnych.

4. Leczenie żylaków jest bolesne i wymaga długiej rekonwalescencji – w rzeczywistości istnieją różne metody leczenia, w tym także nowoczesne i mało inwazyjne procedury, które mogą być stosunkowo bezbolesne i skuteczne, umożliwiając szybki powrót do formy.

5. Noszenie produktów kompresyjnych powoduje przyzwyczajenie nóg do ucisku – nie ma naukowych badań potwierdzających negatywny wpływ rajstop czy pończoch uciskowych na efektywność krążenia krwi żylnej; tego typu wyroby usprawniają przepływ krwi, zmniejszając obrzęki i zmęczenie nóg, a ich regularne noszenie wręcz zapobiega powstawaniu żylaków.

Veera na ratunek
Aby skutecznie zadbać o profilaktykę przeciwżylakową, filtruj informacje, które napotykasz. Wybieraj sprawdzone rozwiązania, uzyskane z zaufanych źródeł, poparte wiarygodnymi badaniami czy też potwierdzone kwalifikacją przez ekspertów lub specjalistów medycznych.


Decydując się na markę Veera w zakresie kompresyjnych produktów pończoszniczych nie tylko zapewnisz komfort nogom, ale także wesprzesz ich zdrowie. Rajstopy, pończochy i podkolanówki, które oferuje Veera, tkane są zgodnie z anatomiczną budową naszego ciała. Zastosowany w wyrobach ucisk zmniejsza się od kostki ku górze, wspomagając przepływ krwi żylnej w kierunku serca. Materiały są przyjemne w dotyku, wygodne i trwałe, a przy tym doskonale modelują sylwetkę. Przetestuj bazową serię marki ‒ Veera Przeciwżylakowa ‒ i przekonaj się sama!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl