Kompresyjne wyroby uciskowe – przewrażliwienie, konieczność czy troska o zdrowie? 0
Kompresyjne wyroby uciskowe – przewrażliwienie, konieczność czy troska o zdrowie?

Wiele z nas zadaje sobie pytanie, kiedy jest ten właściwy moment, by zacząć nosić rajstopy czy pończochy uciskowe. Temat ten jest szczególnie nurtujący, gdy zaczynamy zauważać pierwsze zmiany na nogach, mogące być oznakami problemów z żyłami. Veera rozwieje Twoje wątpliwości i opowie o korzyściach wynikających z noszenia profilaktycznych produktów pończoszniczych.

Kompresyjne ABC
Pończosznicze produkty tzw. uciskowe, choć wyglądają zupełnie jak tradycyjne rajstopy, pończochy czy podkolanówki, należą do grupy specjalistycznych wyrobów medycznych. Mogą pełnić zarówno lecznicze, jak i profilaktyczne funkcje.
Tkanina tych wyrobów pleciona jest w taki sposób, by uciskać nogi w konkretnych miejscach z odpowiednim natężeniem. Ten ucisk tkanek ma za zadanie wspomagać krążenie krwi w nogach, które jest kluczowe w utrzymaniu ich w dobrym zdrowiu i kondycji.
Odzyskując prawidłowe krążenie krwi żylnej zniwelujesz ból kończyn, uczucie ich ciężkości i zmęczenia oraz znacząco zmniejszysz obrzęki. Wszystko to zapobiegnie pękaniu naczyń krwionośnych i powstawaniu żylaków.


Dlaczego Veera?
W produktach kompresyjnych Veera stopniowany ucisk zmniejsza się od kostki ku górze. Dzięki temu przyniosą one błyskawiczną ulgę Twoim nogom już od pierwszych chwil ich włożenia. Kończyny nabiorą lekkości i będą perfekcyjnie wymodelowane.
W zestawieniu z wieloma swoimi odpowiednikami na rynku, rajstopy, pończochy i podkolanówki Veera wyróżniają się niezwykłą jakością. W tkaninach wyrobów zastosowany został splot plastra miodu, który jest wyjątkowo trwały i przyjemny w dotyku.


A zatem kiedy?
Decyzja o rozpoczęciu noszenia wyrobów uciskowych może być kluczowa dla zdrowia Twoich nóg. Tak naprawdę już na etapie pierwszych najmniejszych objawów problemów żylnych, jak uczucie ciężkości w kończynach, widoczne pajączki naczyniowe czy opuchlizna, warto sięgnąć po wsparcie profilaktycznych produktów. Zawroty głowy i omdlenia towarzyszące szybkiemu wstawaniu lub zmianie pozycji także są warte uwagi w tym kontekście.
Im wcześniej zaczniesz przeciwdziałać tym objawom, tym skuteczniej będziesz mogła eliminować ryzyko poważniejszych schorzeń. Nie czekaj więc na wystąpienie niewydolności żylnej, dużej ilości popękanych naczyń krwionośnych, żylaków, owrzodzeń, czy permanentnych obrzęków.


Weź też pod lupę swój codzienny styl życia. Przyczynami zaburzeń żylnych mogą być zarówno obciążenia genetyczne, jak i otyłość, praca stojąca lub siedząca, a także długi czas podróżowania w unieruchomionej pozycji. Spróbuj stopniowo eliminować te czynniki, na które masz wpływ.
Daj swoim nogom szansę na komfort i zdrowie razem z Veera.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl