Uczucia ciężkości i zmęczenia w nogach na koniec dnia doświadcza duża liczba kobiet i mężczyzn w różnym wieku. W szczególności dotyczy to osób wykonujących zawodowo pracę stojącą lub siedzącą. Czy powinno to budzić niepokój? Veera pomoże Ci znaleźć odpowiedź na to pytanie i podpowie jak utrzymać kończyny w zdrowiu i dobrej kondycji.
Przyczyny i objawy
Dyskomfort nadmieniony we wstępie może być powodowany przez wiele czynników. Główną jego przyczyną jest zastój krwi w kończynach dolnych. Na stan ten ma jednak wpływ szereg różnych uwarunkowań. Poza długotrwałym pozostawaniem w jednej, niekoniecznie komfortowej dla naszego ciała pozycji stojącej lub siedzącej, już sama mała ilość jakiegokolwiek ruchu w codziennym życiu nie jest dobrym wyborem. Intensywne treningi, duży wysiłek fizyczny, ciąża i inne zmiany hormonalne także powodują powyższe.
Wymiernym odczuciem syndromu zmęczonych, ciężkich nóg może być ich ból, drętwienie, wrażenie rozpierania, pieczenia lub swędzenia w łydkach, skurcz lub sztywność mięśni, a nawet trudności w poruszaniu się.
Niestety wskazane symptomy często są także pierwszym sygnałem problemów z krążeniem krwi żylnej w kończynach, które w efekcie mogą prowadzić do powstawania żylaków. Nie bagatelizuj zatem tych dolegliwości, szczególnie, jeżeli towarzyszą im także inne objawy, jak obrzęki czy zwiększająca się ilość popękanych naczyń krwionośnych.
Recepta na zdrowie
Aby jak najszybciej uśmierzyć występujący w nogach ból, zacznij od uniesienia ich powyżej linii serca. Funduj im taki odpoczynek kiedy tylko jest to możliwe, ponieważ przyczynia się on do usprawnienia krążenia krwi żylnej. Skuteczne w tej materii będą także spacery, choćby kilkunastominutowe. Wieczorem gorącą kąpiel zastąp chłodnym prysznicem, po którym możesz wmasować w skórę łydek i stóp kojący balsam z heparyną lub wyciągiem z kasztanowca. Kluczowa jest jednak stała zmiana stylu życia i nawyków na takie, które będą minimalizować ryzyko występowania uciążliwych objawów.
Zadbaj o dobrze zbilansowaną dietę i wypijaj odpowiednią ilość wody w ciągu dnia. Wybieraj wygodne obuwie z naturalnych materiałów i unikaj długiego stania lub siedzenia w jednej pozycji. Zbyt ciasne spodnie i skarpety zastąp kompresyjnymi wyrobami pończoszniczymi, które przyniosą ulgę Twoim kończynom niemalże od ręki.
Wybieraj z głową
Decydując się na noszenie podkolanówek, pończoch lub rajstop uciskowych wybierz sprawdzoną, godną zaufania markę. W prawidłowej kompresji istotne jest, by nie blokować krążenia, lecz je usprawnić.
Produkty Veera to połączenie wysokiej jakości , skuteczności oraz niezrównanego komfortu. Są anatomicznie dziane, co oznacza, że zastosowany w nich ucisk kompresyjny uwzględnia budowę naszego ciała, by już od pierwszych chwil ich włożenia wpływać pozytywnie na poprawę wydolności żył. Ucisk ten jest trójstopniowy i zmienny: 100% w kostce, 70% w łydce i 40% w udzie. Taka kompresjoterapia pozwala na zmniejszenie przekroju żył, przywrócenie czynności zastawek żylnych i zwiększenie przepływu krwi. Wyjątkowym „skutkiem ubocznym” tego działania są perfekcyjnie wymodelowane nogi.
Veera bez trudu odnajdzie się w rozmaitych stylizacjach wiosennych. Seria Przeciwżylakowa oferuje szeroki wachlarz kolorystyczny rajstop i pończoch, które doskonale sprawdzą się do spódnic i botków. Z kolei delikatna Veera Beauty będzie perfekcyjnie współgrać z lekkimi sukienkami.
Odkryj pełną gamę produktów na stronie pomaranczka.pl i poczuj różnicę już dziś.