Pajączki na nogach – kosmetyka czy sygnał alarmowy? 0
Pajączki na nogach – kosmetyka czy sygnał alarmowy?

Problem pojawiających się na nogach pajączków zna wiele z nas. Widok popękanych naczyń krwionośnych może powodować niepokój. Czy jednak naprawdę powinny nas martwić? Jest to wyłącznie wizualny aspekt, czy może jednak sygnał, który warto wziąć na poważnie?

Teleangiektazja

Pajączki to potoczna nazwa poszerzonych naczynek żylnych. W medycynie stan ten nazywany jest teleangiektazją. Dochodzi do niego wskutek pękania kruchych naczyń krwionośnych tuż pod powierzchnią skóry. Nieprawidłowe działanie zastawek utrudnia przepływ krwi oraz powoduje przeciążanie i rozciąganie żył. Następstwem tego są widoczne gołym okiem fioletowo-czerwone „niteczki” na nogach. Jeżeli nie towarzyszą im dolegliwości bólowe, to często uznajemy je wyłącznie za defekt kosmetyczny. W rezultacie jednak objawy te mogą być wskazaniem dysfunkcji żylnych.

Aby zidentyfikować skalę problemu należy skonsultować stan nóg z flebologiem. Podczas badania będzie on w stanie ocenić średnice popękanych naczynek i szczegółowo zdiagnozować problem.

 

Dlaczego?

Powstawanie pajączków może warunkować genetyka, płeć żeńska, wiek lub okres ciąży. Istnieje też wiele czynników, na które mamy bezpośredni wpływ. Jest to długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej lub siedzącej, nadwaga, niewłaściwa dieta czy narażanie nóg na wysoką temperaturę.

Trudno jest wyeliminować wszystkie sytuacje stwarzające zagrożenie dla zdrowia kończyn. Możesz jednak postarać się je choć trochę ograniczyć.

Zwróć więc uwagę na to, co jesz, nawadniaj się odpowiednio, staraj się wpleść ruch w swój harmonogram i koniecznie wdróż działania profilaktyczne zapobiegające dalszemu poszerzaniu się naczyń krwionośnych.

Co dalej?

Z pomocą mogą Ci przyjść m.in. leki zawierające diosminę, rutynę czy hespertynę, zmniejszające przepuszczalność ścian żył i polepszające krążenie w nich. Pod opieką specjalistów możesz także skorzystać z zabiegów usuwających już widoczne naczynka, np. laseroterapii czy skleroterapii.

Najważniejsza jest jednak Twoja codzienna rutyna. Ogromne wsparcie w spowolnieniu rozwoju teleangiektazji oferuje w tym miejscu Veera.

Przecwiżylakowe rajstopy, pończochy i podkolanówki tej marki to produkty ze stopniowanym uciskiem, skierowanym od kostki ku górze. Nie tylko perfekcyjnie zamaskują niedoskonałości na Twoich kończynach i wymodelują sylwetkę, ale będą również skutecznie przeciwdziałać pierwszym objawom osłabionego krążenia.

Dzięki systematycznemu noszeniu tych wyrobów pończoszniczych niestraszne będzie Ci uczucie ciężkości nóg, ich zmęczenie czy obrzęki. Wybierając Veera inwestujesz w swój komfort i pielęgnację na najwyższym poziomie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl