Podróżniczka Veera 0
Podróżniczka Veera

Podróże służbowe są często nieodłącznym elementem naszej pracy. O ile niosą ze sobą dużo korzyści zawodowych, o tyle zdrowotnych niekoniecznie. Długi czas przebywania w środkach lokomocji potrafi mieć bardzo negatywny wpływ na nasze nogi. Jednak Veera czujnie stoi na straży Twojego samopoczucia i podpowiada, jak uniknąć tych niechcianych konsekwencji wyjazdów.

Cel: rozpoznać wroga!
Siedzenie przez dłuższy czas w jednej pozycji wiąże się z dyskomfortem naszych nóg. Wbrew pozorom nie jest to dla nich odpoczynek. W takim ułożeniu ciała krew i limfa zamiast płynąć w kierunku serca, gromadzą się w obrębie kończyn. W konsekwencji nogi mogą drętwieć, boleć, puchnąć, czy co gorsza – zostać objęte zakrzepicą żylną.


Na co dzień to właśnie mięśnie nóg regularnym ruchem wspomagają naczynia i serce w pompowaniu krwi i limfy. Bezczynne nogi nie udzielą takiego wsparcia. Zgięte kolana blokują obieg tkanek płynnych, a zalegająca w obwodzie krew żylna obniża wydolność zastawek. To z kolei sprzyja powstawaniu pajączków i żylaków lub zaostrzaniu się stanu już istniejących tego typu niedoskonałości.
A kiedy jesteśmy najbardziej skazane na „przymusowe unieruchomienie”? Właśnie podczas podróży. Bez względu na to, jaki jest jej cel i jakim środkiem lokomocji będzie Ci dane przemierzać świat, koniecznie zadbaj w tym czasie o swoje nogi. Zwłaszcza, jeżeli podróż ma trwać dłużej niż 4 godziny.
Wróg nie śpi, więc miej się na baczności!

 

 

Sztuka przetrwania
Skoro problem został namierzony, to czas wziąć sprawy nóg w swoje ręce! Podążaj za radami powierniczki Veery, a każdy Twój wyjazd będzie bezpieczny:

• Podróżuj w swobodnym ubraniu. Nie powinno ono wywierać niekontrolowanego ucisku na ciało, szczególnie w obrębie kończyn.

• Zrezygnuj z przetworzonych posiłków. Zawarta w nich sól może zatrzymywać wodę w organizmie i zaburzać cyrkulację krwi.

• Ruszaj się kiedy tylko masz możliwość. Pobudzisz w ten sposób mięśnie nóg i krwioobieg. Zmieniaj pozycję, rozprostowuj nogi, wykonuj krążenia stóp i rozciągaj się. Jeżeli podróżujesz samochodem, zaplanuj przerwy. Podczas postoju możesz wykonywać podskoki lub pospacerować wokół parkingu. W przypadku podróży samolotem czy pociągiem przejdź się do toalety.

• Pij dużo wody. Prawidłowe nawodnienie reguluje ciśnienie krwi i eliminuje ryzyko powstawania opuchlizny kończyn.

• Unikaj przegrzania. Wysokie temperatury mogą powodować rozszerzanie się naczyń krwionośnych. Dostosuj klimatyzację, uchyl okno lub reguluj ciepłotę ciała przewiewną odzieżą.

• Na dłuższą drogę zaopatrz się w produkty kompresyjne od Veera! Dotyczy to zwłaszcza lotów samolotem. Podczas nich zmiana ciśnienia w kabinie pasażerskiej doprowadza do zwiększenia średnicy żył i znacznego spowolnienia przepływu krwi.

Pończochy czy rajstopy uciskowe wspierają krążenie, przeciwdziałają powstawaniu żylaków oraz zmniejszają ryzyko wstąpienia zakrzepicy żylnej.

 

 

Dookoła świata tylko z Veera!
Zastanawiasz się, które produkty pończosznicze najlepiej sprawdzą się w podróży?

Przeciwżylakowa seria Veera daje ogrom możliwości. Możesz swobodnie przebierać w podkolanówkach, pończochach i rajstopach. Wszystkie te produkty działają zarówno profilaktycznie, jak i terapeutycznie, podejmując walkę z już istniejącymi żylakami. Ich stopniowany ucisk skierowany od kostki ku górze wspomoże krążenie w Twoich nogach, nada im lekkości i zniweluje obrzęki. Ponadto bielizna ta jest bardzo wytrzymała, wygodna i pięknie się prezentuje. Nie musisz więc martwić się o konieczność zmiany stroju po dotarciu na miejsce. Rajstopy czy pończochy doskonale sprawdzą się na spotkaniu biznesowym i podczas późniejszego odpoczynku.

A kiedy zadbasz już o siebie, pomyśl także o towarzyszach podróży!
Jako że panowie często traktują potrzeby związane z własnym zdrowiem po macoszemu, potrzebują w tej kwestii wsparcia. Koniecznie poleć więc współpracownikowi, kolegom czy partnerowi korzystanie z produktów kompresyjnych podczas wyjazdów. Niech na własnej skórze przekonają się, jak bardzo wpłynie to na komfort i kondycję ich nóg.
Dla podróżujących mężczyzn Veera oferuje długie uciskowe skarpety w dwóch wariantach:

• For Man – z włóknem bakteriostatycznym zapobiegającym powstawaniu nieprzyjemnych zapachów,

• Travel – ze wzmocnionymi palcami i piętą oraz większym stopniem ucisku.

Gładka struktura i czarny kolor skarpet stworzą harmonijną, dyskretną całość z każdymi męskimi spodniami.


To jak? Zabieracie troskliwą podróżniczkę Veerę ze sobą? 
Z dobrym samopoczuciem sukcesy zawodowe są na wyciągnięcie Waszych rąk – nawet na końcu świata. Zdobywajcie je razem z Veera!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl