Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
żylaki a ciąża 0

Żylaki w ciąży to problem, który dotyka około 30% ciężarnych. Najczęściej pojawiają się pod koniec ciąży na skutek ucisku powiększającej się macicy, ale mogą wystąpić na każdym etapie ciąży.

Dlaczego?

Wzrasta objętość krwi
Objętość krwi wzrasta już we wczesnej ciąży o około 20% w celu
„zabezpieczenia” zarówno macicy jak i dziecka. Oddech i serce ciężarnej dostosowują się wtedy do zasilania obiegu krwi płodu wzmożoną wydajnością. Można powiedzieć, że serce mamy bije za dwoje! Jednak w pozycji stojącej ta zwiększona objętość krwi prowadzi do zwiększonego gromadzenia się jej w kończynach dolnych i jest to przyczyną wielu problemów okresu ciąży, takich jak obrzęki i żylaki.

Rozszerzają się naczynia krwionośnepomaranczka
Hormony tworzące się dla ochrony ciąży mają wiele zadań: np. są one odpowiedzialne za przygotowanie mięśnia macicy do porodu. Ale zwiększony poziom hormonów w znacznym stopniu wpływa na sprężystość ścian żył. Dlatego też, gdy żyły kończyn dolnych przyjmują bardzo dużą ilość krwi (szczególnie w pozycji stojącej), prowadzi to do znacznego poszerzenia naczyń i ich przeciążenia.

Wzrasta ciśnienie w żyłach kończyn dolnych
Kiedy dziecko rośnie, w jamie brzusznej wzrasta ciśnienie i zwiększa się ucisk na żyły miednicy. W drugiej połowie ciąży żyła główna dolna i naczynia krwionośne miednicy są uciskane zarówno w pozycji leżącej, jak i (szczególnie) w pozycji stojącej. Doprowadzić to może w rezultacie do poszerzenia i skręcania się żył. W ten sposób często dojść może do powstawania żylaków również u kobiet, które przed ciążą nigdy nie miały tego problemu.

Aby dowiedzieć się więcej na ten temat pobierz bezpłatną broszurę, klikając tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl